Spartak Adamov - TJ Sokol Černá Hora 3:5 (2:0, 1:2, 1:3)

Góly a asistence za Adamov: Klíma Pavel (Sendler, Zubíček - zde rozhodčí zápasu udělil dvě asistence z důvodu akce na jeden dotek), Vorel (Zubíček), Gistr (Klíma Pavel)

Od úvodních minut se hrálo ve svižném tempu s hromadou šancí. Gólmani předváděli výtečné zákroky. V 11-té minutě byl gólman hostů kapituloval po akci na jeden dotek, kterou vymyslel Zubíček. Puk šel po ose Zubíček, Sendler a Klíma Pavel skóroval. Soupeř se nestačil ani nadechnout k náporu a Vorel po přihrávce Zubíčka skóroval. Do kabin jsme šli s dvoubrankovým vedením.

V začátku druhé části hry jsme ubránili přesilovku 5 proti 3 za naše dva zbytečné fauly. Následně v naší přesilovce zase udeřila první útočná formace a po rozehrávce Zubíčka dostal puk Klíma Pavel a ten našel před odkrytou brankou Gistra, který s přehledem mazáka skóroval a nedal tak šanci jinak vynikajícímu brankáři hostů. Na naší straně se začali množit fauly a další z řady zbytečných vyprodukoval Dvořák, který oplácel. Touto výhodou již soupeř nepohrdl a snížil. V této části hry jsme vyprodukovali 5 faulů. Hra v oslabení brala sílu lídrům, kteří by měli dávat branky, ale vysilovali se v bránění. Soupeř do konce třetiny ještě snížil.

Na začátku třetí části soupeř vyrovnal a začínalo se nanovo. Znovu jsme dali šanci soupeři v podobě dvou přesilových her. Ubránili jsme je, ale … V 53 minutě šel soupeř do vedení z náhodné akce, kde obrana zapomněla na volného hráče. Tato chyba pramenila ze snahy o vyrovnání. Neustále jsme vytvářeli tlak, zejména první pětka. Soupeř se nemohl často dostat ze třetiny a s vypětím sil držel jednobrankové vedení. Trenér čekal na přerušení hry, ale soupeř hrál zkušeně a nedovolil to. Šance na odvolání našeho brankáře přišla při zámku v útočném pásmu necelých 36 vteřin před sirénou. To bylo málo času a již nezbylo mnoho sil. Po náhodně vytečovaném puku si jej našel soupeř a skóroval do prázdné branky.

Důvod prohry v dobře rozehraném zápase je zřejmý. Nedisciplinovanost hráčů a velký počet vyloučení. První pětka splnila to, co po ní bylo požadováno. Dalším faktorem neúspěchu je slabý výkon druhé pětky, která si nebyla schopna vytvořit tlak, ale ani si pořádně přihrát. Třetí pětka splnila své úkoly. Ale jako celek jsme propadli.

  • Spartak Adamov - TJ Sokol Černá Hora 3:5 (2:0, 1:2, 1:3)