Hodnocení sezóny 2023-2024

Spartak Adamov, z.s. HOKEJOVÝ ODDÍL přináší hodnocení sezóny 2023-2024.

Po skončené sezóně 2022 – 2023 bylo naším hlavním cílem celkové omlazení mužstva. Někteří starší hráči již pověsili brusle na hřebík, jiní ze zdravotních důvodů vypadli buď nastálo, nebo na dlouhou dobu ze sestavy. Myslím si, že Dvořák ukončili předčasně své působení, ale rozhodl se tak, jak se rozhodl. Jeho parťák z obrany Kunc musel ukončit ze zdravotních důvodů a je nejasné, jestli ještě nastoupí. Místo těchto borců se po zranění a operaci vrátili Zubíček a kapitán Gistr. Tito zkušení hráči předávali cenné rady mladším, nově příchozím. Nejde jenom o to mužstvo omladit, ale potřebujeme i zkušenosti, rady, vysvětlení a to tito borci splňují do puntíku. Dále z rodinných důvodů přerušili účinkování v našem mužstvu bratři Klímové a Novotný. Doufám, že si dají všechny záležitosti dohromady a vrátí se v plné parádě. No a poslední třešnička na dortu, po druhém zápase se zranil a musel na operaci mozek mužstva Mara Vorel. Mladíky neměl kdo „pérovat“ a citelně chyběl. Jeho přirozená autorita klukům scházela. Doufám, že vše bude v pořádku a do další sezóny naskočí v plné parádě. V neposlední řadě jsme dali „volno“ hráči, který bral soutěž a kolektiv jako vyplnění si svého volného času a to nepotřebujeme (Fiala).

No a teď k omlazení, důležitém kroku k zachování adamovského hokeje.

Přivedli jsme do mužstva mladé obránce: Juřena – 2007, Kučera – 1999, Lučivňák – 1999, Odvářka – 1998 a Vágner – 1996.

Do útoku zase: Malý – 2006, Podborský – 1998, Synek – 1997 a Tichý – 1995.

To je celkem devět hráčů a velký zásah do sestavy. Více-méně nám nešlo v této sezóně tak o konečné pořadí, ale o to, abychom začali budovat nové mužstvo, kluci se poznali, zapadli do kolektivu…

Největším problémem zůstalo přidělování termínů ledů ze strany ZS. Přednost před naší soutěží OP mají všichni. Žádal jsem o pomoc krajské i pražské vedení ale nic se nezměnilo. Asi mají jiné starosti a my jsme pro ně pouze na posledním místě. Například finále soutěže se muselo odehrát na ZS v Brně na Rondu. Kulisa byla víc jako výborná a do ochozů přišlo kolem tisícovky diváků.

Další komplikací bylo mužstvo Hrušek. Do závěrečné části nenastoupili a ukončili sezónu. Play off a out se muselo upravit dle vzniklých událostí oproti původnímu plánu.

Do soutěže se přihlásilo 7 mužstev. Soutěž, dá se říct, byla výkonnostně rozdělena na dvě pomyslné skupiny. První skupina byla Březina, Veverská Bítýška a Zastávka. Druhá byla Rájec-Jestřebí, Černá Hora, Adamov a Hrušky.

Hrací systém byl odsouhlasen tak, že všechny mužstva se v základní části utkali mezi sebou 2x. Po základní části se za neúčasti Hrušek rozdělila tabulka na dvě poloviny, ve kterých se hrálo systémem každý s každým. V první skupině následně finále 1. s 2.. Druhá skupina již nepokračovala.

Naši hru nejvíce ovlivnilo zranění Marka Vorla, přerušení kariéry hráčů z rodinných důvodů a velký počet nováčků. V některých zápasech jsme museli dát obránce do útoku, jindy zase útočníka do obrany.

To že máme Petra Žáka, není záruka gólů. Letos se mu moc nedařilo a vsítil pouze 4 góly. Jeho góly jednoznačně chyběli. Minulou sezónu jich nasázel 18 a byl celkově druhý v Kanadském bodování soutěže. Tadeáš Del Favero začal u nás druhou sezónu. Vsítil 7 gólů, ale musí zapracovat na psychice. Když se mu nedaří, tak propadá beznaději. Jinak výborný bruslař a když mu to jde, je k nezastavení. Rezervy má ve hře dozadu. Filip Kerbler hrál na centru i křídle. Je to bojovník, ale musí nabrat kila. Je nejlepší nahrávač na góly. Jan Julina rozehrál se k výborným výkonům. Je pro soupeře otravný jako hmyz a dokáže se mu dostat pod kůži. Výborný bruslař, těžko odstavitelný od puku. Velká škoda že nám chyběl po základní části. Tomáš Milfait se nastálo přesunul do obrany. Na ledě dokazoval že má pevné místo v mužstvu. Jeho přehled a předvídavost, nasazení a herní disciplína je excelentní. Výborný bruslař. Miroslav Kilián jednoduše bojovník a dříč, využíván hlavně na oslabení. Rozjížděl se pomalu, ale po pár zápasech začal podávat perfektní výkony. Velice si rozuměl s Kerblerem. Letos nejlépe hodnocený hráč v Kanadském bodování. Michal Thoř je nejpoctivější hráč. Jestli hraje v útoku, nebo musí vypomáhat v obraně, odvádí vždy poctivou práci. Je na něj spoleh. Milan Juřena naskočil až na závěrečné dva zápasy po zdravotních komplikacích. Výborný bruslař. Doufám, že se dá v létě zdravotně dohromady a bude pravidelně naskakovat. Radoslav Mihok naskakoval, když bylo potřeba. Na buly nemá konkurenci a tvrdím, že v celé soutěži je nejlepší. Jindřich Nečas je rtuťovitý, nepříjemný pro soupeře. Letos laboroval s nemocemi. Potřebuje neustále bruslit a získat herní praxi. Pavel Zubíček se po zranění a roční pauze vrátil. Na hře obranných řad to bylo vidět. Jeho zkušenosti jsou k nezaplacení pro mladší spoluhráče. Je to vůdčí osobnost kabiny i ledu. Doufám, že mu zdravíčko bude držet a pomůže vychovávat mladé kluky. Získal devět Kanadských bodů a umístil se na 4. místě. Michal Gistr se jako jeho parťák z obrany Zubíček vrátil do sestavy po zranění. Jde příkladem v docházce, bojovnosti jako správný „C“. Neodmyslitelná součást kabiny a střídačky. Vždy se dá na něj spolehnout. Jiří Toufar odehrál většinu zápasů v obraně. Má přehled i přihrávku. Dobrý bruslař, použitelný do útoku. Ivo Dobeš jako vždy odvádí poctivě svou práci. Na brankáře v poslední době dost impulzivní, ale vše se odvíjí od hráčů před ním.

No a jdeme k nováčkům. Petr Tichý odehrál sedm zápasů a jeho 11 Kanadských bodů je výtečných. Rychlostně vybavený s dobrou práci holí křídelník. Ondra Synek nikdy neregistrovaný. Dal dva góly, což je na nováčka dobrý počin. Pokyny plnil bezezbytku, potřebuje se pouze vyhrát. Lukáš Malý patří mezi nejmladší hráče soutěže. Dokáže udržet puk na hokejce, těžko se odstavuje od puku a dobře bruslí. Potřebuje stálé spoluhráče a jeho výkony půjdou nahoru. Alexandr Vágner je typem kliďase. Původně obránce, ale byl využíván i v útoku. Bojovník k pohledání, s dobrým bruslením, přehledem a tahem na branku. Budoucnost našich obranných řad. Jakub Podborský rychlík s dobrou klikou a perfektní střelou. Asi nejrychlejší z mužstva. Škoda jeho zranění, když si na něho počíhal zkušenější soupeř. Na závěr se vrátil, ale bylo vidět, že to ještě není ono. Štěpán Kučera kterého jsme získali ve druhé polovině základní části se ihned uvedl třemi asistencemi. Excelentní bruslař s výtečnou technikou hole a to vše v rychlosti. Soupeř ho hlídal, ale nikdy neuhlídal. Hrál přesilovky, oslabení, nejčastěji ve dvojici s Pavlem Zubíčkem… Za tři odehrané zápasy získal 5 Kanadských bodů, pak se na tréninku zranil. Roman Lučivňák vysoký obránce, těžko odstavitelný od puku s obrovskou silou. Jeho postava budí respekt a nenápadná střela tahem od modré dělá všem gólmanům i hráčům potíže. Další vysoký a respekt budící obránce Jan Odvářka vytvořil obrannou dvojici s Lučivňákem. U branky nekompromisní, tzv. Nebojsa si bez problémů poradí z jakýmkoliv soupeřem. Jeho propozice ho k tomu opravňují. Kluci si rozumí na ledě i mimo něj a je jenom škoda, že se v závěru zranil. Doufám, že se dá zdravotně dohromady. Na této obranné dvojici chceme stavět. No a posledním do party je Patrik Juřena, který převzal žezlo nejmladšího hráče soutěže. Na hodnocení je brzo, odehrál pouze dva poslední duely. Musí se toho hodně učit a zvyknout si na jiný hokej. Učitelů je v našem mužstvu dost, tak musí naslouchat.

Tabulka základní části OP 2023/2024

Pořadí

Tým

Zápasy

Výhry

Výhry PP

Prohry PP

Prohry

Skóre

Body

1.

TJ Sokol Březina

12

12

0

0

0

94 : 12

36

2.

HC Veverská Bítýška

12

9

0

0

3

75 : 40

27

3.

HC Zastávka

12

8

0

0

4

79 : 50

24

4.

TJ Rájec-Jestřebí

12

6

1

0

5

51 : 56

20

5.

Spartak Adamov

12

4

0

0

8

41 : 75

12

6.

TJ Sokol Černá Hora

12

2

0

1

9

36 : 78

7

7.

TJ Tatran Hrušky

12

1

0

0

11

33: 98

3

Konečné pořadí OP 2023/2024

1. TJ Sokol Březina

2. HC Veverská Bítýška

3. HC Zastávka

4. TJ Rájec-Jestřebí

5. TJ Sokol Černá Hora

6. Spartak Adamov

7. TJ Tatran Hrušky

Tabulka kanadského bodování:

Pořadí v oddíle

Jméno, příjmení

góly a asistence

Body

1.

Miroslav KILIÁN

5 + 8

13

2.

Filip KERBLER

4 + 8

12

3.

Petr TICHÝ

4 + 7

11

4.

Pavel ZUBÍČEK

2 + 7

9

5.

Tadeáš Del FAVERO

7 + 1

8

6. – 7.

Jan JULINA

2 + 4

6

6. – 7.

Tomáš MILFAIT

2 + 4

6

8.

Jakub PODBORSKÝ

5 + 0

5

9.

Petr ŽÁK

4 + 1

5

10.

Roman LUČIVŇÁK

3 + 2

5

11.

Štěpán KUČERA

2 + 3

5

12.

Jan ODVÁŘKA

2 + 2

4

13.

Alexandr VÁGNER

0 + 3

3

14. – 15.

Ondřej SYNEK

2 + 0

2

14. – 15.

Jiří TOUFAR

2 + 0

2

16.

Lukáš MALÝ

1 + 0

1

17.

Jindřich NEČAS

0 + 1

1

V soutěži kanadského bodování je zklamáním až 9. místo v mužstvu Petra Žáka, kterému se střelecky vůbec nedařilo. Oproti loňským 33 bodů, letos paběrkoval a nasbíral pouze 5 bodů!!! Příjemně překvapil Miroslav Kilián a po zásluze bodování oddílu vyhrál. Dobře mu sekundoval Del Favero a škoda zranění Podborského, který byl na dobré vlně.

Více bodů se čekalo od Malého a Julinu. Dobře si vedli nováčci Kučera, Lučivňák, Tichý a Odvářka.

Soutěž slušnosti:

V tabulce slušnosti jsme obsadili třetí místo. Hráči sice přitvrdili což bylo jenom dobře, ale v rámci pravidel.

Pořadí v Soutěži slušnosti

1. TJ Sokol Černá Hora 92 trestných minut

2. TJ Rájec-Jestřebí 96 trestných minut

3. Adamov 116 trestných minut

4. HC Veverská Bítýška 129 trestných minut

5. HC Zastávka 131 trestných minut

6. TJ Tatran Hrušky 137 trestných minut

7. TJ Sokol Březina 144 trestných minut

Mužstvo předvádělo pohledný hokej, ale na výsledcích se projevila nesehranost mužstva a trápení v koncovce. Musíme se zaměřit na proměňování šancí. Věřím, že příchodem nových hráčů do sestavy a po sehrání se hra posune o level výš a v tabulce půjdeme nahoru. Máme v jednání ještě dva hráče, tak doufám, že se podaří dotáhnout do konce alespoň jednoho.

Závěrem chci poděkovat hráčům, zastupitelům MěÚ Adamov, společnosti GAMA J+P, společnosti EK industry, Adasped s.r.o., AC ALFA Adamov s.r.o., KF mont, Fans klubu pod vedením pana Marka Musila a skalním fanouškům.

Všem hráčům přeji odpočinek, mnoho elánu do další přípravy, vyléčení všech šrámů a mnoho sil do další sezóny.

Sportu zdar a hokeji zvlášť.

  • Hodnocení sezóny 2023-2024