Sport

6. ročník, dnes již vyhlášeného, otevřeného tenisového turnaje ve čtyřhře proběhl 4. 9. 2021.

V režii tenisového oddílu Spartaku Adamov, z. s. se uskutečnil v sobotu 4. 9. 2021 další ročník turnaje ADAMOV OPEN.

Letošní ročník byl ve znamení dvou změn. První změnou bylo rozšíření počtu startujících dvojic z osmi na deset, z důvodu značného zájmu tenistů. Druhou změnou byl termín konání. Z klasického termínu na konci září byl termín přesunut na začátek tohoto měsíce, z důvodu předpokladu stálejšího počasí. Tento předpoklad se beze zbytku naplnil a počasí bylo téměř letní a pro konání turnaje velice příznivé.

Jak je uvedeno výše, rozšíření počtu účastníků přineslo i navýšení počtu zápasů. Ale i s tím se pořadatelé i hráči vypořádali více než dobře. Celkem bylo během soboty odehráno 29 vzájemných zápasů, což je na dvou kurtech úctyhodné.

Hrací systém byl obdobný, jako v minulých ročnících s tím rozdílem, že v obou základních skupinách bylo nasazeno po pěti dvojicích. Po odehrání části každý s každým v obou skupinách postoupily do čtvrtfinále z každé skupiny čtyři dvojice. Dále probíhal turnaj dle předem daného pavouka.

Z nekompromisních soubojů vykrystalizovaly semifinálové dvojice: Guziurová – Šmahel vs. Kupčík – Šafárik a Kurz – Moser vs. Levčík – Bláha. V prvním semifinále zvítězila dvojice Guziurová – Šmahel 6:2, ve druhém semifinále Levčík – Bláha 6:4. Následně v souboji o třetí místo zvítězili Kurz – Moser nad dvojicí Kupčík – Šafárik 6:3. Posledním zápasem celého dne bylo velké finále. Zde nastoupili Guziurová – Šmahel proti dvojici Levčík – Bláha. Vítězem tohoto finálového zápasu a zároveň souboje generací se stali Guziurová – Šmahel poměrem 6:1. Tato dvojice, Pavla Guziurová a Jiří Šmahel získala při své premiérové účasti vítěznou trofej. Nutno podotknout, že naprosto zaslouženě, neboť celým turnajem prošli bez jediného zaváhání a předváděli skvělý tenis.

Závěrem se patří poděkovat všem, kdo se podíleli na spoluorganizaci turnaje. Velký dík městu Adamov, které každoročně tento turnaj podporuje.

Za výbor tenisového oddílu

Viktor Dyk

Dne 29. 5. 2021 mají adamovští rybáři naplánované dětské rybářské závody. Akce se uskuteční na klasické místě – u splavu. Začátek je naplánován na 7:30. Ceny jsou nachystány a občerstvení zajištěno. Více v příloze.

Pátý ročník tenisového turnaje ADAMOV OPEN je již minulostí.....

Konání otevřeného tenisového turnaje ve čtyřhře, v plánovaném termínu 26. září, zhatila nepřízeň počasí. V tento den od nočních hodin silně pršelo a ráno byly oba kurty skryty pod hladinou vody. Proto byl stanoven náhradní termín, a to na 10. října. V tomto termínu se již počasí slitovalo a turnaj se mohl odehrát. Nicméně při zakončení turnaje a vyhlašování výsledků se z oblohy spustily provazce vody. To však již předchozí hladký průběh turnaje nemohlo narušit.

Turnaj probíhal stejně jako v minulých ročnících. Po vylosování odehrály dvojice zápasy ve dvou základních skupinách systémem každý s každým. Pak už následovala vyřazovací část. V odpoledních hodinách turnaj gradoval semifinálovými zápasy, bojem o třetí místo a závěrečným velkým finále. Boj o třetí místo svedly velmi zkušené dvojice Kurz – Poulíček a Otáhal – Lovčík. Vítězně z tohoto souboje vyšla dvojice Otáhal - Lovčík a získala pomyslnou bronzovou příčku.

Tato dvojice z Velkých Pavlovic triumfovala v celkovém pořadí v několika předchozích ročnících. Účast ve finále si vybojovaly zaslouženě dvojice zastupující mladší generaci, Jarůšek – Šmíd a Hloušek – Zemánek. Po tvrdém boji si vítězství v pátém ročníku, již tradičního turnaje, odnesla dvojice Jarůšek – Šmíd těsným poměrem 7:6. Poháry za druhé místo si odnesli Hloušek – Zemánek.

Pořadatelé děkují všem zúčastněným hráčům za skvělé výkony a těší se na setkání v dalším ročníku. Za výbor tenisového oddílu Spartaku Adamov, z. s. Viktor Dyk.

Hokejový oddíl pořádá dne 5. 9. 2020 od 11:00 hod. tenisový turnaj na kurtech tenisového oddílu Spartak Adamov, z.s. a tím i ZAHÁJENÍ SEZÓNY.

Máte jedinečnou možnost změřit si síly s hokejisty.

Přihlášku můžete podat na e-mail: [email protected] do 30. 8. 2020 (bude vám zaslán e-mail o zařazení do turnaje, nebo obsazenosti)

Počet míst je omezen.

Za hokejový oddíl Alois Kožený

V této sekci sledujete vždy aktuální informace z činnosti jednotlivých sportovních klubů a spolků.

Kutínský viadukt

Ohlédnutí za vycházkou Spartaku Adamov, z.s., turistického oddílu KČT.

Číst více

Moderní pilates

Moderní pilates v Adamově - ZŠ Ronovská od 14.9.2021

Číst více

Open turnaj v pétanque u řeky

V neděli 12. září se uskutečnil další z klubových turnajů adamovského pétanque klubu Fenyx. Za pěkného odpoledne se sešlo 15 hráčů, z toho byli 2 hosté.

Číst více

Výsledky 2021/2022

Přinášíme aktuální výsledky fotbalových soutěží.

Číst více

Fotbal muži: FK Adamov - TJ Sokol Bořitov

Pozvánka na 7. kolo v rámci PENALTY okresního přeboru mužů OFS Blansko. Diváky žádáme o dodržování aktuálních hygienicko-protiepidemických opatření.

Číst více

Nábor malých fotbalistů a fotbalistek

FK Adamov, z.s. pořádá v úterý dne 14.9.2021 od 17:00 hodin nábor nových členů.

Číst více

Ohlédnutí za vycházkou na hrad Veveří

Číst více

Vycházka Kutínský viadukt

Spartak Adamov, z.s., turistický oddíl KČT zve členy oddílu a všechny příznivce pobytu v přírodě na turistickou akci Kutínský viadukt. Vycházka se uskuteční ve středu 11. 9. 2021.

Číst více

Vycházka Přes Vysičko

Spartak Adamov, z.s., turistický oddíl KČT zve členy oddílu a všechny příznivce pobytu v přírodě na turistickou akci Přes Vysičko. Vycházka se uskuteční ve středu 25. 9. 2021.

Číst více

Zahájení florbalové sezóny 2021/2022

Zítřejším dnem vstupujeme do další florbalové sezóny. Trénovat budeme opět ve sportovní hale na ulici Osvobození a stále hledáme hráče - možná právě vás!

Honza Strýček mistrem Evropy

Nedávný člen oddílu orientačního běhu Spartaku Adamov vybojoval o třetím srpnovém víkendu na evropském šampionátu dorostu, který se konal v Litvě, celkem tři medaile.

Číst více

Tenisový turnaj

Spartak Adamov, z.s. HOKEJOVÝ ODDÍL pořádá v sobotu 11.9.2021 Turnaj v tenise dvojic.

Číst více

V neděli 22. 8. se uskutečnil další z klubových turnajů adamovského pétanque klubu Fenyx.