Srpnová klání v pétanque

O prázdninách vrcholí sezóna pétanque.

První srpnový turnaj se odehrál v neděli 11. 8. 2019 na hřišti u řeky.

Sešlo se celkem 14 hráčů - 10 členů Fenyxu a 4 hráči z řad veřejnosti. Hrálo se na čtyři kola s limitem 35 min. Jak napovídají výsledky, byly vyrovnané výkony a o celkovém umístnění rozhodovalo skóre. Vítězem se stal Karel Mrlina se čtyřmi vítěznými zápasy, druhý Milan Drahovzal a třetí Josef Grégr. Poděkování patří pořadatelům Milanům Drahovzalovi a Matějkovi za ceny pro každého hráče.


Turnaj v Olomouci – Mozartovy koule

Turnaj se odehrál na nádvoří Korunní pevnosti v Olomouci 10. 8. 2019. Za Fenyx Adamov se ho zúčastnili tři hráči. Zdeněk Handl, který hrál s Faltýnkem Davidem a Soldánem Michalem z Krumsína. Karel Mrlina měl za spoluhráčky Urbanovou Bronislavu z 1. Starobrněnského PK a Sjogren Magdu z Kulové osmy. Němec Jiří hrál se Šamšulovou Janou z Klipu Litovel a Metzkerem Jiřím z Hapku Litovel. Hrálo se ve skupinách po šesti týmech s postupem mezi šestnáct nejlepších. Tradici tohoto turnaje je, že družstvo, které udělí soupeři kanára, tzn. že ho porazí 13 : 0, obdrží žlutá trika pro vedoucí tým. To se podařilo týmu Zdeňka, který si vedl dobře, se čtyřmi vítěznými zápasy postoupil a celkově skončil na krásném 12. místě.


Zámecký turnaj – Žďár nad Sázavou

24. 8. 2019 se odehrál v zahradách zámku ve Žďáru turnaj trojic. Adamov zastupoval kompletní tým ve složení Jiří Němec, Tereska Kejíková a Soňa Karásková. Adamovský Karel Mrlina hrál společně s hráči 1. Starobrněnského PK Broňou Urbanovou a Petrem Blažejem. Umístění: 10. a 11. místo.


Turnaj u řeky 25. 8. 2019

Tradiční open turnaj u řeky se hrál za krásného letního počasí. Sešlo se 19 hráčů, z toho 5 hostů.

Celkové umístění: 1. Zdeněk Handl, 2. Tereska Kejíková, 3. Karel Mrlina.


Srdečně zveme všechny zájemce na další open turnaj, který se uskuteční 15. 9. ve 14.00 u řeky.

  • Srpnová klání v pétanque
  • Srpnová klání v pétanque
  • Srpnová klání v pétanque
  • Srpnová klání v pétanque
  • Srpnová klání v pétanque


Sdílet článek