Stolní tenis - Je to tam !!! Postup do nejvyšší okresní soutěže.

Tak se to podařilo a Adamov postoupil do nejvyšší okresní soutěže, nutno podotknout, že po celkem dramatické druhé části sezóny.

Vážení sportovní přátelé,

rádi bychom se s vámi podělili o radostnou zprávu, že se Adamovu podařilo uhájit 1. místo v tabulce a postoupit tak do nejvyšší okresní soutěže. Bilance za celou sezónu byla 14 výher, 1 remíza a 1 prohra. Adamov měl po základní části 11 výher a byl jasným leaderem v tabulce. V druhé části, kdy se tabulka rozdělí na dvě poloviny a vrchních 6 týmů hraje o postup, spodních 6 týmů o udržení, tak zde to už tak přesvědčivé nebylo. Adamov okusil i první porážku v sezóně na půdě druhého Velenova, čímž už 1. místo, a s ním spojená jistota postupu, nebylo tak jisté. Velenov se navíc nikterak netajil touhou sesadit Adamov z prvního místa, neb také usiloval o jistotu postupu. Pravidla soutěže jsou totiž taková, že jistý postup mají pouze týmy na 1. místě. Druhý v pořadí musí čekat, jak dopadnou týmy hrající krajské soutěže a kolik jich případně spadne zpět do nejvyšší okresní soutěže.

Z druhé poloviny soutěže stojí za zmínku zejména dvojzápas nejdříve na půdě druhého Velenova a posléze na půdě třetího Brumova. Ve Velenově jsme prohráli 7:11 po celkem nešťastném průběhu zápasu, čímž jsme se dostali pod velký tlak před dalším zápasem. Hned v dalším kole jsme hráli proti Brumovu, kde se nám podařilo vyhrát 10:8 po dramatickém boji, kdy všichni hráči shodně vyhráli 2 utkání a díky úspěšným čtyřhrám se podařilo vyhrát nejtěsnějším možným způsobem, čímž jsme si udrželi 1. místo a měli tak stále vše ve svých rukou. Případná remíza či prohra by totiž znamenala, že by se na první místo dostal Velenov a před posledními dvěma koly bychom tak už neměli vše ve svých rukou.

Vítězství v soutěži pak bylo postaveno zejména na velmi vyrovnaných výkonech všech hráčů, kdy naše jednička Lukáš Kotol měla úspěšnost 87 %, dvojka Lukáš David pak 74 %, trojka Roman Dobeš pak 62 % a čtyřka Rostislav Vymazal přesně 50 %. Záda nám pak kryla Markéta Fialová, která měla úspěšnost 52% a která se také velmi velkou měrou podílela na našem vítězství, neb dokázala v polovině soutěže zastoupit Lukáše Davida, který se potýkal se zdravotními obtížemi, které ho na více jak měsíc vyřadily ze hry. Nelze pak nevyzdvihnout zejména výkony naší jedničky Lukáše Kotola, který odehrál všech 16 utkání a ve většině z nich vyhrál všechna utkání, což dodávalo klid dalším hráčům, když věděli, že se mohou takto spolehnout na Lukáše a nebyli pod takovým tlakem.

Jinak se můžete těšit na ještě podrobnější informace ve zpravodaji, kde se dotkneme také jiných akcí, kde se našim hráčům v průběhu sezóny dařilo + odkryjeme i naše plány na další sezónu, neb informace, které jsme získali od jiných mužstev značí, že příští sezóna bude velmi náročná.

Za oddíl stolního tenisu Lukáš David

  • Stolní tenis - Je to tam !!! Postup do nejvyšší okresní soutěže.
  • Stolní tenis - Je to tam !!! Postup do nejvyšší okresní soutěže.
  • Stolní tenis - Je to tam !!! Postup do nejvyšší okresní soutěže.
  • Stolní tenis - Je to tam !!! Postup do nejvyšší okresní soutěže.