Stolní tenis - výsledky

Výsledky posledního předvánočního kola + informace o úspěších našich hráčů na okresních turnajích

Vážení sportovní přátelé,

rádi bychom se s vámi podělili o poslední informace ze světa stolního tenisu v rámci roku 2022. Konec roku byl na poli stolního tenisu hodně nabitý. Vše začalo dne 3.12. okresním přeborem v Rájci, kterého se za Adamov zúčastnil Lukáš Kotol. Po výborném výkonu skončil Lukáš na 2. místě, což je velký úspěch pro náš klub. Nutno dodat, že se jednalo o kategorii B, tedy omezenou jen na hráče hrající okresní soutěže, tedy se nejednalo o přímou konfrontaci s hráči hrajícími krajské a republikové soutěže. Každopádně i tak je to velmi cenné. Lukáš musel na své cestě do finále porazit několik kvalitních soupeřů a ve finále prohrál s Karolínou Novohradskou z Blanska po vyrovnané bitvě 3:2, když v pátém setu za stavu 9:9 dostal dvě nechytatelná prasátka.

Posléze jel náš tým 11.12. na půdu čtvrtého Zbraslavce, kde chtěl potvrdit roli nejlepšího týmu druhé nejvyšší okresní soutěže. Zápas nezačal nejlépe, neb náš tým prohrál obě úvodní čtyřhry a musel tak vše dohánět v rámci dvouher. To se naštěstí povedlo a zápas tak skončil 11:7 pro Adamov. Díky tomu je Adamov stále na 1. místě tabulky a může tak dál snít o postupu do nejvyšší okresní soutěže, což je naším cílem.

Poslední událost, do které zasáhli hráči Adamova, byl okresní turnaj ve Voděradech dne 17.12. Na tento turnaj jeli tentokrát dva naši hráči, a to Lukáš Kotol a Lukáš David. Turnaj byl opět omezen na hráče hrající pouze okresní soutěže, což znamenalo, že naši hráči nebyli dopředu bez šance na větší úspěch. To se posléze potvrdilo. Lukáš David skončil na vynikajícím 2. místě a Lukáš Kotol obsadil 4. místo. Chybělo pár balónků a mohlo dojít čistě na adamovské finále. Bohužel Lukáš Kotol nedotáhl nadějné vedení 2:0 na sety ve svém semifinále a podlehl 2:3 domácímu Miroslavu Bednářovi, který hrál jako správný obranář velmi konzistentně a vracel jeden balónek za druhým. To se nakonec projevilo i ve finále proti Lukášovi Davidovi, který prohrál 1:3 a nutno podotknout, že celkem jednoznačně. Toto je trochu úděl našich hráčů, neb všichni v Adamově hrají útočně s klasickými potahy. Pokud se setkají s obranářem, který ke všemu má "speciální" potah, tak na to nemají natrénováno a ne vždy takového hráče přetlačí.

Na závěr bychom vám všem rádi popřáli klidné Vánoce a jen to dobré do nového roku.

Za oddíl stolního tenisu Lukáš David

  • Stolní tenis - výsledky
  • Stolní tenis - výsledky
  • Stolní tenis - výsledky
  • Stolní tenis - výsledky