Studánka Pod Novým hradem v soutěži částečně uspěla

Ve středu 2. srpna byly vyhlášeny výsledky soutěže o obnovu té studánky v šesti krajích, která získá největší počet hlasů od jejích návštěvníků. Studánka Pod Novým hradem získala podporu vyjádřenou více než 2 tisíci hlasy. Děkujeme proto vám všem, kteří jste se zasláním hlasu o tento úspěch zasloužili.

Studánka v údolí Svitavy poblíž našeho města byla důstojným soupeřem konkurenční studánce Vrbovec, která se nachází na samém okraji brněnského sídliště Bystrc s více než desetitisícem obyvatel. Obě studánky se vystřídaly ve vedení a ještě před posledním víkendem soutěžního období měla studánka Pod Novým hradem náskok několika desítek hlasů. Hlasovací smršť v posledním dnu soutěže ji nakonec odsunula na 2. místo v kraji a na 4. v České republice. Můžeme být hrdí na to, že studánka Pod Novým hradem překročila jako první v celé republice 17. července hranici 1 000 hlasů.

Přední místa oficiálního pořadí soutěže 18 zařazených studánek jsou obsazena takto:

1. Vrbovec 2666 Jihomoravský kraj
2. Květnická 2325 Praha a Středočeský kraj
3. Rozárka 2216 2. místo v Praze a Středočeském kraji
4. Pod Novým hradem 2159 2. místo v Jihomoravském kraji
5. Barochova 1270 Karlovarský kraj
6. Bočská 1109 2. místo v Karlovarském kraji
7. Černá 571 vítěz ve Zlínském kraji
8. Horní Maršov 264 vítěz v Hradeckém kraji
9. Studánka 154 vítěz v Libereckém kraji

Současně se zveřejněním výsledků bylo oznámeno, že vzhledem k velké účasti a zájmu o oživení studánek se organizátoři rozhodli, že v jisté míře pomohou i těm studánkám na 2.místě, které překročily hranici 1 000 hlasů. Takový závěr pokládáme za logický nejen proto, že studánka Pod Novým hradem této podmínce prostřednictvím vašich hlasů s přehledem vyhověla.

Pokusíme se vstoupit do procesu jednání organizátorů soutěže s majitelem studánky, kterým je Školní lesní podnik Křtiny, s nabídkou nefinanční pomoci. Pokud získáme nějakou konkrétnější zprávu, budete o ní informováni.

Projekt Živé studánky – renovace studánek s největší podporou veřejnosti - sponzoruje společnost PEPSICO CZ s.r.o., která dodává na trh českou balenou pramenitou vodu značky Toma.

  • Studánka Pod Novým hradem v soutěži částečně uspěla