Svatováclavské koulení ve Valšovicích

Tradičního Svatováclavského koulení se i přes výraznou nepřízeň počasí zúčastnilo 46 dvojic z Čech, Slovenska, Polska a dokonce Slovinska, což z turnaje učinilo opět mezinárodní sportovní utkání.

Nicméně nepřízeň počasí byla tak značná, že poprvé za 16 let co jezdím na petanque turnaje, musel být začátek odložen o hodinu a půl. Poté se skutečně začalo na velmi podmáčeném terénu, což ovlivnilo kvalitu hry, nicméně podmínky byly pro všechny stejné.

Hrálo se na 4 kola švýcarským systémem a poté postupem do KO16. Turnaje se zúčastnilo 5 hráčů Petanque Fenyx Adamov. Jiří Němec hrál spolu s Františkou Karáskovou z Hrode Krumsín, Karel Mrlina spolu s Jiřím Ulmanem z TOP Orlová, Pavel Král spolu s Martinem Jakešem z místního SKP Hranice-Valšovice. Jedině Zdeněk Handl hrál spolu s Kamilem Řeřuchou a tvořili tak jednotnou adamovskou dvojici.

Po 4 kolech švýcara skončil na skvělém 1. místě Pavel Král spolu s Martinem Jakešem se 4 výhrami a nejlepším skóre. 17. těsně za postupující 16kou skončil Karel Mrlina spolu s Jiřím Ulmanem, 25. skončili Zdeněk a Kamil a 38. Jirka s Fanynkou. Karel a Jirka se rozhodli nedohrávat a tak obsadili celkové 20., resp. 39. místo. Kamil se Zdenkem uhájili v dohrávkách hezké 25.místo. Pavel Král s Martinem Jakešem si v KO16 nejprve poradili s týmem Starobrněnského PK (Strouhal) 10:8. Poté však podlehli týmu Pánek-Motl z Hrode Krumsín 3:13 a pokračovali tak v dohrávkách, kde nakonec po skvělém výkonu 13:6 proti domácím Kutý-Maslan obsadili konečné páté místo.

Děkujeme pořadatelům za skvělý turnaj.

  • Svatováclavské koulení ve Valšovicích
  • Svatováclavské koulení ve Valšovicích
  • Svatováclavské koulení ve Valšovicích