Těšení na nedělní odpoledne s pétanquem se vyplatilo!

V neděli 23. dubna 2023 se uskutečnil první letošní open turnaj v pétanque u řeky Svitavy v Adamově, který organizovali manželé Hromkovi.

Všichni hráči i četní hosté se jej už dlouho nemohli dočkat. I když počasí delší dobu nevěstilo nic dobrého, přesto zrovna tento víkend bylo naprosto dokonalé pro tuto hru pod širým nebem. Turnaje se zúčastnilo celkem 19 hráčů, z toho 8 hostů.

Vítězem se stal Pavel Král, na druhém místě se umístil Jiří Němec a na třetím místě Jiří Hromek - prezident spolku.

Změnou v letošním roce 2023 je zrušení takzvaného „kulaře roku“. Každý nedělní turnaj je nyní zcela samostatný.

Stále ale zatím zůstávají v platnosti stanovené dny na společný trénink - úterý a pátek vždy od 13:30 hod. Tento čas se ale může průběžně změnit v závislosti na sluneční aktivitě a celkové venkovní teplotě. Každý, kdo by si chtěl tento sport nezávazně vyzkoušet, má právě v této době jedinečnou šanci. Naši hráči mu mohou hrací koule na místě zapůjčit.

Pétanque v Adamově je celkem nenáročný, což dokládá i opakovaná návštěva nevidomé hráčky paní Jany Barvínkové z Brna, která provozuje tuto hru za asistence svého manžela Petra Barvínka. Oba jsou to pohodoví hráči, kteří ale svým soupeřům nic nedarují zadarmo.

Každý, kdo zkusí pétanque, se snaží zcela samozřejmě hrát co nejlépe, aby to nekazil svým spoluhráčům a třeba i dosáhl rozumného výsledku, který odpovídá jeho kvalitám.

Před každou hrou se totiž nalosují spoluhráči, což je samozřejmě jen o štěstí. Není tak na tomto turnaji možné, aby se dobří hráči vzájemně spojili do jednoho týmu a hráli stále jen proti těm slabším soupeřům. Takto se hra prostřídá a zkušenější hráč může svůj tým vést a radou přispět k dobrému výsledku i svým spoluhráčům, kteří třeba dosud nemají tolik zkušeností s touto hrou anebo mají méně natrénováno.

Sledujte proto termíny dalších turnajů ve Zpravodaji města Adamova a přijďte se podívat na napínavé hry v pétanque. Případně si s námi i zahrát. Protože kdo si hraje, ten prý nezlobí.

Více informací o spolku FENYX najdete na: www.fenyx-petanque.cz

Prezident FENYX pétanque Adamov Jiří Hromek

  • Těšení na nedělní odpoledne s pétanquem se vyplatilo!
  • Těšení na nedělní odpoledne s pétanquem se vyplatilo!
  • Těšení na nedělní odpoledne s pétanquem se vyplatilo!
  • Těšení na nedělní odpoledne s pétanquem se vyplatilo!