Rekreace

Koupání

Koupaliště v AdamověV Adamově, na Horce (GPS: 49°18'8.4024"N, 16°39'22.5396"E), je menší městský bazén (viz obrázek). Koupaliště prošlo v roce 2017 rekonstrukcí a v současné době probíhá zkušební provoz. V areálu koupaliště je k dispozici plavecký bazén a dětský bazén napojený na nově vybudovanou úpravnu vody. Instalováno je několik vodních prvků - vodní hřib, protiproud, masážní trysky, dnová vzduchová masáž. Dále areál mimo ploch pro slunění poskytuje návštěvníkům občerstvení, beach volejbalové hřiště s písčitým povrchem, věž se skluzavkou a šplhací prvky (šplhací síť, vodící lano, šplhací čtyřsedačka) včetně žebříku a labyrintu z kůlů, pískoviště a dvou houpaček. Dále pak provozní budova s veřejným pánským a dámským WC, místností pro plavčíky (ošetřovna) a občerstvení. Nově je k dispozici návštěvníkům i převlékárna. Provozovatelem je společnost ADAVAK.

V případě příznivých klimatických podmínek je koupaliště otevřeno pondělí až neděle od 9.00 hodin do 21.00 hodin.

Aktuální informace o provozu adamovského koupaliště sledujte na facebookové stránce www.facebook.com/koupalisteadamov.

Ceník k nahlédnutí zde: https://www.adamov.cz/provoz-koupaliste-v-sezone-2017-4209.

Mezi další možnosti koupání v okolí (do 10 km) se řadí koupaliště ve Křtinách, rekreační oblast v Jedovnicích, koupaliště a plavecký bazén v Kuřimi.

Cykloturistika

CyklistikaAdamovem prochází od Blanska k Brnu evropská cyklotrasa Eurovelo číslo 9 – od Baltu k Jadranu (Jantarová cesta): Gdaňsk – Pula (1 930 km), v číslování českých cyklostezek pak číslo 5. Z této trasy odbočuje na adamovském náměstí Práce cyklotrasa číslo 5077, která směřuje Křtinským údolím do Josefova a dále do Jedovnic (cyklista projíždí chráněnou krajinnou oblastí Moravský kras). Obě trasy jsou vedeny na asfaltových cestách.

V širším okolí města je vedeno velké množství cyklotras (především Jedovnicko), které jsou vedeny nejen po silnicích, ale taktéž po zpevněných lesních cestách.

Turisto, pozor! Východně od Adamova se nachází Chráněná krajinná oblast Moravský kras. Více o této oblasti a způsobu ochrany je dostupné na www.moravskykras.ochranaprirody.cz.

Pěší turistika

Pěší turistika

Okolí Adamova disponuje širokým spektrem různých turistických tras od nejméně až po nejvíce náročné, které spravuje Klub českých turistů. Mezi nejnavštěvovanější místa v okolí, která jsou dostupná po značených cestách, se řadí Alexandrova rozhledna, Máchův památník, součást Lesnického Slavína (podrobný web o Lesnickém slavíně zde), poutní chrámy ve Křtinách a Vranově.

Turisto, pozor! Východně od Adamova se nachází Chráněná krajinná oblast Moravský kras. Více o této oblasti a způsobu ochrany je dostupné na www.moravskykras.ochranaprirody.cz.

Ostatní sporty

Mezi ostatní sporty, které lze v Adamově a okolí pěstovat, patří díky rozmanitému terénu běh, běh na lyžích (především v okolí Útěchova, kde se nacházejí značené běžkařské trasy), jízda na bruslích a na řece Svitavě vodáctví.