Úspěšní mladí orienťáci

Jarní sezona orientačního běhu v Jihomoravské oblasti vyvrcholila v sobotu 2. června přeborem na klasické trati.

Závod se uskutečnil v lese u Ivančic. Na stupně vítězů se postavili z našeho oddílu dva jeho členové. Mezi děvčaty do 12 let obsadila Doubravka Procházková druhé místo, v chlapecké kategorii do 14 let byl Honza Strýček třetí. Větší úspěch to je pro Honzu, který v této kategorii běhá prvním rokem. Ačkoliv na závodě startovali též závodníci z oblastí Vysočina a Valašské, na prvních třech místech v uvedených kategorích stáli jen Jihomoravané.
Tato dominance není tak překvapivá, protože o týden dříve zvítězilo žákovské družstvo Jihomoravské oblasti u Plzně na závodech Vyzývacího poháru. Závody se sestávaly ze dvou štafetových a dále ze sprintu v ulicích Plzně s centrem na nádvoří pivovaru. Zúčastnila se jich v každé kategorii přibližně stovka závodníků. V družstvu Jihomoravské oblasti byli též Doubravka a Honza. Více do hodnocení družstev přispěla Doubravka, která spolu se sestrami Douškovými z brněnské Tesly běhala za oblast v první štafetě. Tato trojice zvítězila v obou závodech a získala tím 150 bodů. Ve štafetách nejsou výkony na jednotlivých úsecích zcela porovnatelné, přesto lze uvést, že v absolutním pořadí byla Doubravka v prvním závodě šestnáctá a ve druhém osmá. Ve sprintu obsadila 16. místo a vybojovala tak dalších 11 bodů. Honza rozbíhal mezi staršími chlapci až třetí štafetu Jihomoravské oblasti a v absolutním pořadí zaběhl dvanáctý a devátý čas na úseku. Neměl však k sobě výkonnostně rovnocenné parťáky, takže jeho štafeta se na bodovaných místech umístila jen v prvním závodě a do celkového součtu přispěla 12 body. Sprint se Honzovi nevydařil, skončil „až“ v polovině startovního pole a za to již body nebyly. Celkem žactvo Jihomoravské oblasti nahromadilo 891 bodů, Druhá skončila Pražská oblast se 770 a třetí Východočeská se 609 body. Bylo to poprvé, kdy zvítězila jiná oblast než Východočeská.
Přes léto budou naší mladí talenti startovat na vícedenních závodech a v polovině října je s nejvyšší pravděpodobností čeká opět reprezentace oblasti na mistrovství oblastních žákovských výběrů, které se uskuteční poblíž Strakonic.
  • Úspěšní mladí orienťáci
  • Úspěšní mladí orienťáci
  • Úspěšní mladí orienťáci
  • Úspěšní mladí orienťáci