Veřejná anketa "Sportovec roku 2015" - kategorie JUNIOR

Sportovní komise jako poradní a iniciativní orgán Rady města Adamova vyhlašuje veřejnou anketu – JUNIOR 2015. O pořadí rozhodne veřejnost hlasováním na webových stránkách města Adamova v termínu od 15.12.2015 – 10.1.2016.

Na titul nejlepšího mládežnického sportovce (narozeni 1.1.1997 a mladší) města Adamova za rok 2015 jsou dle abecedního pořádku sportovními organizacemi nominováni:

Jan Charvát | FENYX pétanque Adamov

Honza je členem juniorského reprezentačního výběru České republiky. S republikovým týmem se zúčastnil Mistrovství světa juniorů, které se uskutečnilo v dalekém Thajsku. Již tradičně se Jan Charvát účastní turnajů mezi dospělými. V roce 2015 získal 2. místo na turnaji Grand Prix v Mariánských lázních. Bronzovou medaili vybojoval na turnaji Krumsínská Hroda. Těsně pod stupni vítězů skončil na mezinárodním turnaji Centrope Slovensko (4. místo) a Mozartovy koule Olomouc (5. místo). Byl členem úspěšného týmu FENYX pétanque Adamov, který zvítězil v Brněnském ligovém poháru a bez porážky absolvoval i dlouhodobou soutěž, 2. ligu Brněnského pétanque poháru (postup do 1. ligy).

Marek Janoušek | FK Adamov, družstvo mladší přípravky

Pro Marka je typické: „Malý postavou, velký výkony!“ Na hrotu útoku to nemá jednoduché. Své místo před brankou soupeře si musí vybojovat na věkově starších protihráčích, často o hlavu větších. Důkazem Markova úspěšného počínání jsou klubové statistiky. Celkem za FK Adamov již vsítil 73 branek v mistrovských zápasech. Svůj zápasový rekord drží ze dne 12.9.2015, kdy nasázel Velkým Opatovicím 9 branek během jednoho mistrovského utkání. Na podzim 2015 střelecky táhl tým malých fotbalistů FK Adamov. Z celkového počtu 115 vstřelených branek jich Marek zaznamenal 45.

Doubravka Procházková | TJ Spartak Adamov, oddíl orientačního běhu

Doubravka v roce 2015 absolvovala 32 startů na závodech po celém území Moravy, z toho 28 soutěžních. Jako devítiletá startuje v kategorii dívek s věkem 10 let, ve které bude moci závodit ještě příští rok. Celkem 6x stanula na stupni nejvyšším a 12x vystoupala na 2. nebo 3. místo. Nejvýznamnějším vítězstvím získala titul přebornice Jihomoravské oblasti mezi dívkami do 10 let. Dalším cenným úspěchem bylo 1. místo v tříetapovém závodě Cena střední Moravy. Za své vyrovnané výkony byla vybrána do reprezentace Jihomoravské oblasti pro mistrovství České republiky štafet. V těchto soubojích s dívkami až o tři roky staršími se neztratila a vedla si velmi zdatně.

  • Veřejná anketa "Sportovec roku 2015" - kategorie JUNIOR


Mobilní Rozhlas Adamov

Rychlé odkazy

Nejbližší události

Kalendář všech akcí
HC Kometa
Projekt Vaše cesty k bezpečí
Portál krizového řízení JmK