Veřejná anketa "Sportovec roku 2017" - kategorie JUNIOR

Sportovní komise 2014-2018 jako poradní a iniciativní orgán Rady města Adamova vyhlašuje veřejnou anketu – JUNIOR 2017. O pořadí rozhodne veřejnost hlasováním na webových stránkách města Adamova v termínu od 10.12.2017 – 10.1.2018.

Na titul nejlepšího mládežnického sportovce (narozeni 1.1.1999 a mladší) města Adamova za rok 2017 jsou dle abecedního pořádku sportovními spolky nominováni:

Jan Strýček | Spartak Adamov, oddíl orientačního běhu

Honza je narozen v roce 2005, je všestranně zdatný a talentovaný sportovec. Orientační běh poprvé okusil před dvěma roky. Jeho běžecké dispozice ho poměrně rychle vynesly mezi přední závodníky v jeho věkové kategorii. V roce 2017 se výrazněji zapojil do tréninků práce s mapou a technik orientace v terénu, což se odrazilo ve stabilizaci jeho výkonů. Výsledkem bylo 2. místo v jarním oblastním žebříčku a vybojovaná přední umístění na prázdninových vícedenních závodech s celorepublikovou konkurencí. Na Ceně střední Moravy skončil třetí a na Ceně východních Čech zvítězil. Tato umístění mu vynesla nominaci do prvního družstva tříčlenné štafety Jihomoravské oblasti, která na celostátním přeboru deklasovala zbývajících
50 štafet. Vytyčenou trať její členové zdolali s více jak dvouminutovým náskokem před konkurencí.

Tomáš Šebek | FK Adamov, družstvo přípravky

Tomáš je nejmladší z trojice nominovaných juniorů. Své fotbalové místo si našel mezi tyčemi a hájí tak bránu adamovských nejmenších fotbalových reprezentantů. Jeho role na hrací ploše je tou nejdůležitější a také nejzodpovědnější. Tomáš se však této úlohy zatím zhostil na jedničku. Stal se základním kamenem úspěchů adamovské přípravky v roce 2017. Pomohl týmu k vítězství v Zimní halové lize a k 2. místu v tradičním halovém turnaji O putovní pohár starosty města Adamova. V jarních bojích častokrát podržel svůj tým a i díky jeho zákrokům z toho bylo krásné 4. místo v dlouhodobé soutěži. Na svou týmovou obětavost doplatil zraněním v podzimní části soutěžního ročníku 2017/2018. Takže i z tohoto místa přejeme brzké uzdravení a šťastný návrat zpět do fotbalového života.

Jan Trejtnar | FENYX pétanque Adamov

Jan Trejtnar se věnuje hře pétanque od roku 2015. Zúčastňuje se akcí pořádaných spolkem FENYX na domácích hřištích ve městě Adamově. Často, vzhledem k blízkému bydlišti, trénuje na hřišti pod střechou Městského klubu mládeže na Ptačině. Na turnajích překvapuje svojí kolísavou úrovní hry. V případě, že si vylosuje dobrého spoluhráče, tak podává naprosto skvělé a excelentní výkony. Rozhodně má slušně našlápnuto na výborné juniorské výsledky.

  • Veřejná anketa "Sportovec roku 2017" - kategorie JUNIOR