Veřejná anketa "Sportovec roku 2017" - kategorie KOLEKTIV

Sportovní komise 2014-2018 jako poradní a iniciativní orgán Rady města Adamova vyhlašuje veřejnou anketu – KOLEKTIV 2017. O pořadí rozhodne veřejnost hlasováním na webových stránkách města Adamova v termínu od 10.12.2017 – 10.1.2018.

Na titul nejlepšího sportovního týmu města Adamova za rok 2017 jsou sportovními spolky nominováni:

Družstvo přípravky | Fotbalový klub Adamov

Adamovská fotbalová přípravka do roku 2017 vstoupila rázně a bez ostychu. Dominovala na všech šesti turnajích Halové zimní ligy Blanenska a po právu nakonec malí fotbalisté nad hlavu zvedli pohár za 1. místo. Na tradičním turnaji O putovní pohár starosty města Adamova získali stříbrné medaile. V jarních bojích mistrovské soutěže pak tým vedený trenérským duem Jiří Skoumal a Petr Cinkl navazoval na úspěšné halové výsledky. V konečném účtování to stačilo na krásné 4. místo z 18 účastníků okresního přeboru mladších přípravek. Na podzim 2017 se tým přesunul do vyšší věkové kategorie. Se starším protihráči se naší fotbaloví elévové měřili statečně a po podzimu se nacházejí uprostřed tabulky.

FENYX „B“ | FENYX pétanque Adamov

Adamovský tým FENYX B nastupoval do soutěží ve složení: Mrlina Karel, Drahovzal Milan, Handl Zdeněk, Matějka Milan, Karásková Soňa a Hromek Jiří. V dlouhodobých soutěžích reprezentují svůj spolek FENYX na turnajích Brněnského poháru. Na různých hřištích v Brně a nejbližším okolí byli prověřováni zdatnými soupeři a adamovský tým se držel statečně v popředí průběžné tabulky. Vytoužený postup unikl „adamovským kulařům“ až v závěrečném turnaji. Konečné třetí místo znamenalo hezký úspěch, bohužel postup do první ligy unikl o pověstný vlásek.

DC Hurricane Adamov | Šipkový klub Adamov

Šipkový tým DC Hurricane Adamov do bojů vede z kapitánského postu Ing. Milan Dudík. Družstvo pravidelně nastupuje ve složení: Martin Šeba, Miroslav Dobrovolný, Antonín Kišner, Martina Čapková, Aleš Ondrák, Milan Dudík ml., Lukáš Zbrojek a Jan Melichar. DC Hurricane mají za sebou už tři roky v nejvyšší Jihomoravské soutěži, tedy v Jihomoravské extralize. A vždy svoje účinkování ozdobí lepším konečným umístěním. Po postupové sezóně to bylo v roce 2015 7. místo, o rok později „Hurrikáni“ skončili pátí a v roce 2017 obsadili druhou příčku za vítěznými sousedy DC Hornets Adamov. Díky tomuto umístění se kvalifikovali na Mistroství ČR družstev, kde obsadili krásné 9. místo.

  • Veřejná anketa "Sportovec roku 2017" - kategorie KOLEKTIV