Veřejná anketa "Sportovec roku 2017" - kategorie SPORTOVEC

Sportovní komise 2014-2018 jako poradní a iniciativní orgán Rady města Adamova vyhlašuje veřejnou anketu – SPORTOVEC 2017. O pořadí rozhodne veřejnost hlasováním na webových stránkách města Adamova v termínu od 10.12.2017 – 10.1.2018.

Na titul nejlepšího sportovce města Adamova za rok 2017 jsou dle abecedního pořádku sportovními spolky nominováni:

Miroslav Dobrovolný | Šipkový klub Adamov, DC Hurricane

Pan Miroslav Dobrovolný je základním kamenem celého Šipkového klubu a velkou oporou týmu DC Hurricane Adamov. Svými výkony v dlouhodobé mistrovské soutěži přispěl k historicky nejlepšímu umístění v Jihomoravské extralize družstev, kdy tým „Hurikánů“ obsadil stříbrnou pozici za vítězi DC Hornets. K jeho dalším sportovním úspěchům v roce 2017 lze přiřadit i tradiční účinkování na Šipkobraní v Hodoníně u Kunštátu. Na této sportovní akci vždy obléká fotbalový dres Adamovských šipkařů a v utkání proti „šipkařskému zbytku světa“ diváky baví svými fotbalovými kousky. V letošním utkání se stal nejlepším střelcem domácího týmu a značnou měrou tak přispěl k jednoznačné výhře. Nelze rovněž přehlédnou i jeho starostlivost o „šipkařské zázemí“ a úsilí při údržbě sportovního zázemí milovníků šipkového sportu.

Svatoslav Krésa | AJETO Adamov

Pan Svaťa Krésa první fotbalový krůček udělal na adamovském fotbalovém hřišti. Zde však dlouho nevydržel a nechal se zaregistrovat do fotbalové přípravky v Brně-Maloměřicích. Za tamní MCV nastupoval ve všech mládežnických kategoriích. Se vstupem do mužské kategorie přesedlal na menší variantu fotbalu a stal se členem týmu malé kopané AJETO Adamov (dříve Větrník Adamov). V tomto týmu zaujal post brankáře. V rámci hry celý tým těží z jeho dovedností na brankové čáře, ale především z jeho rozehrávky. V této činnosti hojně využívá skvělou kopací techniku a zkušenosti fotbalového hráče. Úctyhodné jsou také jeho výhozy, a to především v utkáních hraných ve sportovních halách, kdy pro něho není problém přehodit celé hřiště. V roce 2015 pomohl týmu AJETO k postupu do I. ligy malé kopané na Blanensku, v letošním ročníku svými výkony značnou měrou přispěl k umístění v lepším středu tabulky II. ligy.

Tomáš Vach | FK Adamov, družstvo mužů

Pan Tomáš Vach své první fotbalové krůčky udělal na fotbalových hřištích tehdejšího ČKD Blansko (dnes FK Blansko). Zde prošel všemi věkovými kategoriemi až do mužského výběru. Díky svým kvalitním výkonům si ho vybral sportovní klub MSK Břeclav a poté FC Dosta Bystrc-Kníničky, kde okusil Moravsko-slezskou ligu. Závěr své fotbalové kariéry se rozhodl strávit v Adamově po boku svého mladšího bratra Zdeňka. Panu Vachovi se zejména podařil podzim 2017, kdy ve 12 mistrovských utkání do nichž nastoupil vstřelil 13 branek. Stal se tak jednoznačně nejlepším střílejícím hráčem FK Adamov. Těmito brankami přispěl k zisku 14 bodů a trenéry byl vyhodnocen jako hráč podzimu 2017.

  • Veřejná anketa "Sportovec roku 2017" - kategorie SPORTOVEC