Virtuální psí sporty v době covidové

Vládní opatření omezující pořádání a účast na sportovních akcích zasáhly celé spektrum sportů a u těch psích je tomu nejinak. Závody, zkoušky, nejrůznější dovednostní výzvy a další akce se tak pomalu začínají přesouvat do virtuálního světa.

K těm nejpopulárnějším se aktuálně řadí tzv. virtuální běh se psem ve kterém náš klub bohatě reprezentuje naše členka Jana Křeménková se svými psy. 11 letou útulkovou fenkou křížence knírače Zorkou a 15 měsíčním zachráněným štenětem křížence border kolie Flouem, který se připravuje jak na zkoušku poslušnosti, tak na zkoušku vodního záchranáře.

Průběh akce je velmi jednoduchý a výhodou je, že lze realizovat i v době covidové. Na stránkách se člověk zaregistruje, v určeném termínu absolvuje trať na kterou se registroval, ať již chůzí, nebo během a zašle výsledek (důkaz) o absolvované trati, kde je uveden datum, vzdálenost a čas - mobilní aplikace, chytré hodinky atp.

Cílem je rozhýbat obyvatele :) a v případě kynologů i s jejich čtyřnohými parťáky. Tyto akce kromě dobrého pocitu, že člověk přispěl na dobrou věc, pomáhají i budovat vztah se psem při činnosti s pánečkem a dají se krásně využít pro trénink poslušnosti i budování kondice na dogtrekkingové nebo canicrossové závody.

Jana a její psí svěřenci se zúčastnili například ZOO BĚHu (seriál virtuálních závodů, kterými podporujeme zvířátka ze ZOO. Každý měsíc adoptujeme minimálně jedno vybrané zvířátko ze ZOO a přispějeme mu tak na krmivo po dobu 12 měsíců. www.behamespolu.cz/oslavime-zebry/ je již další ze seriálu) a Vánočního ZOO BĚHu, který pomohl hned pěti menším zoologickým zahradám, které v této těžké době za tyto finanční dary moc děkují.

  • Virtuální psí sporty v době covidové
  • Virtuální psí sporty v době covidové
  • Virtuální psí sporty v době covidové


Sdílet článek