Volnočasové aktuality

Dne 29. 5. 2021 mají adamovští rybáři naplánované dětské rybářské závody. Akce se uskuteční na klasické místě – u splavu. Začátek je naplánován na 7:30. Ceny jsou nachystány a občerstvení zajištěno. Více v příloze.


Pátý ročník tenisového turnaje ADAMOV OPEN je již minulostí.....

Konání otevřeného tenisového turnaje ve čtyřhře, v plánovaném termínu 26. září, zhatila nepřízeň počasí. V tento den od nočních hodin silně pršelo a ráno byly oba kurty skryty pod hladinou vody. Proto byl stanoven náhradní termín, a to na 10. října. V tomto termínu se již počasí slitovalo a turnaj se mohl odehrát. Nicméně při zakončení turnaje a vyhlašování výsledků se z oblohy spustily provazce vody. To však již předchozí hladký průběh turnaje nemohlo narušit.

Turnaj probíhal stejně jako v minulých ročnících. Po vylosování odehrály dvojice zápasy ve dvou základních skupinách systémem každý s každým. Pak už následovala vyřazovací část. V odpoledních hodinách turnaj gradoval semifinálovými zápasy, bojem o třetí místo a závěrečným velkým finále. Boj o třetí místo svedly velmi zkušené dvojice Kurz – Poulíček a Otáhal – Lovčík. Vítězně z tohoto souboje vyšla dvojice Otáhal - Lovčík a získala pomyslnou bronzovou příčku.

Tato dvojice z Velkých Pavlovic triumfovala v celkovém pořadí v několika předchozích ročnících. Účast ve finále si vybojovaly zaslouženě dvojice zastupující mladší generaci, Jarůšek – Šmíd a Hloušek – Zemánek. Po tvrdém boji si vítězství v pátém ročníku, již tradičního turnaje, odnesla dvojice Jarůšek – Šmíd těsným poměrem 7:6. Poháry za druhé místo si odnesli Hloušek – Zemánek.

Pořadatelé děkují všem zúčastněným hráčům za skvělé výkony a těší se na setkání v dalším ročníku. Za výbor tenisového oddílu Spartaku Adamov, z. s. Viktor Dyk.


Hokejový oddíl pořádá dne 5. 9. 2020 od 11:00 hod. tenisový turnaj na kurtech tenisového oddílu Spartak Adamov, z.s. a tím i ZAHÁJENÍ SEZÓNY.

Máte jedinečnou možnost změřit si síly s hokejisty.

Přihlášku můžete podat na e-mail: [email protected] do 30. 8. 2020 (bude vám zaslán e-mail o zařazení do turnaje, nebo obsazenosti)

Počet míst je omezen.

Za hokejový oddíl Alois Kožený


KONCERT LUCIE BÍLÉ A PETRA MALÁSKA

KONCERT LUCIE BÍLÉ A PETRA MALÁSKA

V loňském roce zrušený koncertLucie Bílé a Petra Maláska se uskuteční v náhradním termínu 29. června 2021 od 19:30 hodin na Špilberku v Brně. Zájezd pořádá MKS Adamov. Bližší informace na tel. 607 518 104

Číst více

FENYX pétanque v Adamově slaví 20!

FENYX pétanque v Adamově slaví 20!

V roce 2021 slaví pétanque v Adamově 20 roků své činnosti a k dnešnímu dni má registrováno celkem 20 členů.

Číst více

Ohlédnutí za vycházkou na Nové mlýny

Ohlédnutí za vycházkou na Nové mlýny

Ohlédnutí za vycházkou Spartaku Adamov, z.s., turistického oddílu KČT.

Číst více

KDYŽ PRINCOVÉ JSOU NA DRAKA - ZRUŠENO PRO ONEMOCNĚNÍ

KDYŽ PRINCOVÉ JSOU NA DRAKA - ZRUŠENO PRO ONEMOCNĚNÍ

S POLITOVÁNÍM VÁM MUSÍME OZNÁMIT, ŽE DOCHÁZÍ KE ZMĚNĚ TERMÍNU KONÁNÍ UVEDENÉ AKCE Z DŮVODU NÁHLÉHO ONEMOCNĚNÍ ALEŠE CIBULKY. PŘEJEME ALEŠOVI BRZKÉ UZDRAVENÍ A VÁM DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ NUTNÉ ZMĚNY. NÁHRADNÍ TERMÍN KONÁNÍ ZVEŘEJNÍME CO NEJDŘÍVE. S téměř ročním zpožděním si vás dovoluje MKS Adamov pozvat na setkání s hlavními účinkujícími v pohádce Princové jsou na draka - Ivanou Andrlovou a Janem Čenským, kteří budou hosty Aleše Cibulky. Akce se koná v sále MKS Adamov (na Ptačině) 22. června 2021 od 17:30 hodin. Vstupné 200 Kč. V pondělí, 21. června t.r. najdete zde, na webových stránkách MKS, aktuálně platná opatření související s onemocněním Covid 19. Rezervace vstupenek na č.t. 607 518 104 nebo na e-mailu [email protected]

Číst více

Beseda s cestovatelkou Katkou Ostrou

Beseda s cestovatelkou Katkou Ostrou

Beseda s cestovatelkou Katkou měla skvělý dopad na všechny přítomné v podobě vyburcování všech ke snaze něco obdobného zažít.

Číst více

Vodní přestřelka

Vodní přestřelka

Městský klub mládeže pořádá dne 29. 6. 2021 od 16:00 hodin na hřišti Petra Jilemnického vodní přestřelku. S sebou si přineste vodní pistolky a děla a doma nechte vše, co by mohlo být vodou zničeno (mobilní telefony, hodinky..)

Číst více

5. Gulášový festival a Rocková letní noc

5. Gulášový festival a Rocková letní noc

Přijďte ukázat sousedovi nebo babičce, že ten Váš guláš je nejlepší. Během vaření se odměníte pěkně oroseným a večer oslavíte výhru při taněční zábavě se skupinou PROROCK. VSTUPNÉ PRO VEŘEJNOST ZDARMA. STARTOVNÉ PRO SOUTĚŽÍCÍ ZDARMA. DOPROVODNÝ PROGRAM PRO DĚTI

Číst více

Ze setkání se senátorkou Ing. Jaromírou Vítkovou v kanceláři Senátu ČR...

Ze setkání se senátorkou Ing. Jaromírou Vítkovou v kanceláři Senátu ČR...

Jak jsme se již zmínili, motto letošního ročníku Salonku nám pro naše účely zapůjčila Miroslava Časarová z Prahy. Když jsme jí vysvětlovali, k jakému účelu je chceme použít, byla ráda, že akci může podpořit a slíbila, že do soutěže pošle i práci dcery Marušky. A právě tento obrázek se zalíbil paní senátorce. Napadlo nás proto využít toho, že Maruška bydlí v Praze, kde se paní senátorka pracovně zdržuje několik dní v týdnu. Na středu, 9. června t.r. jsme si domluvily setkání v kanceláři paní Vítkové. Zúčastnila se ho také asistentka Barbora Palánová a prožily jsme všechny moc krásné odpoledne. Povídaly jsme si o Marušce, která po své mamince zdělila lásku k hudbě. Hraje na klavír, navštěvuje balet a navíc i ráda maluje. Paní Časarová zjistila, že se s paní senátorkou vlastně již jednou "setkala", obě se zúčastnily setkání s papežem Františkem v Římě. Akce se opravdu moc vydařila a věříme, že se s operní pěvkyní Miroslavou Časarovou i Maruškou setkáme, třeba při koncertu, který bychom v Adamově rády zrealizovaly.

Číst více

INFORMACE O UZAVŘENÍ KNIHOVNY MKS ADAMOV

INFORMACE O UZAVŘENÍ KNIHOVNY MKS ADAMOV

Oznamujeme čtenářům a návštěvníkům knihovny MKS Adamov, že knihovna bude ve dnech 16.-18. června 2021 z důvodu čerpání řádné dovolené uzavřena.

Číst více

Dětský den

Dětský den

Městský klub mládeže pořádá dne 18. 6. 2021 od 15:30 hod.na hřišti za ZŠ Ronovská "Dětský den". Součástí programu budou soutěže pro děti, sladké a zmrzlinové odměny, malování na obličej, opékání špekáčků – pro děti zajištěny, fotbalový zápas děti x zaměstnanci města Adamova, skákací a lezecí hrad, ukázky hasičské techniky s adamovskými hasiči. Občerstvení zajištěno. Akci podpořil Vít Uhlíř – Potraviny NOVA.

Číst více

Adasped cup 2021

Adasped cup 2021

otevřený turnaj v nohejbale trojic v sobotu 26. 6. 2021 na "sklaďáku"

Číst více

Svatojakubská cesta

Svatojakubská cesta

Ohlédnutí za vycházkou Spartaku Adamov, z.s., turistického oddílu KČT.

Číst více


ČERVNOVÁ VÝSTAVA STANISLAVA HAVLÍKA

ČERVNOVÁ VÝSTAVA STANISLAVA HAVLÍKA

Městské kulturní středisko Adamov, Historicko-vlastivědný kroužek vás zve na výstavu prací Stanislava Havlíka nazvanou "Nejnovější malování do čtverce", která se koná ve dnech 13. - 22. června 2021 ve Společenské centru MKS na Komenského ul. 6 (Horka). Vernisáž výstavy se koná v neděli, 13. června 2021 v 15:00 hodin. Otevřeno pondělí - pátek od 14:00 do 17:00 hodin, neděle od 14:30 do 17:00 hodin. Otevření v jinou dobu lze domluvit na tel.: 607 518 104 Výstava proběhne za dodržení všech právě platných opatření proti šíření Covid 19.

Číst více

ČAROVNÉ TÓNY MACOCHY: KONCERT BONI PUERI v Kateřinské jeskyni

ČAROVNÉ TÓNY MACOCHY: KONCERT BONI PUERI v Kateřinské jeskyni

DNES JSME OBDRŽELI INFORMACI O NÁHRADNÍM TERMÍNU KONÁNÍ KONCERTU: 12. 6. 2021 V sobotu 13. června 2020 vás zveme na koncert uváděný v Kateřinské jeskyni - Hollyvood Medley BONI PUERI Program je sestavený z hudby z nejslavnějších klasických a filmových melodií a uslyšíte ho v podání 40ti členného chlapeckého sboru Boni Pueri. Začátek koncertu: v 18:00 hodin Cena zájezdu: 550 Kč

Číst více

Otevření Městského klubu mládeže- doplňující informace

Od 1. 6. 2021 jsme pro Vás otevřeli Městský klub mládeže.

Číst více

COVID 19 - CO BYLO, JE A PRAVDĚPODOBNĚ BUDE...

COVID 19 - CO BYLO, JE A PRAVDĚPODOBNĚ BUDE...

Covid 19 je dnes tématem nejen osobních rozhovorů, ale i řady reportáží, zpráv a informací ve sdělovacích prostředcích. A bude tématem i přednášky Prof. MUDr. Hany Matějovské - Kubešové dne 7. června 2021 v 18 hodin v salonku MKS na Ptačině. Vstupné 40 Kč.

Číst více