Volnočasové aktuality

V neděli 3. března odpoledne proběhne závod kratší délky s centrem na hřišti u základní školy. Závod je součástí oslav 60. výročí povýšení Adamova na město.

Opět po roce se uskuteční v Adamově jeden z posledních závodů zařazených do seriálu Brněnské zimní ligy. Bude zorganizován velice podobně jako loni. Asi nejvýraznějším rozdílem je, že termín nekoliduje s jarními školními prázdninami a tak se očekává zhruba dvojnásobná účast. Loni odstartovalo 106 závodníků a vítěz kategorie mužů dosáhl času 22:25 min na trati délky 2,8 km měřené vzdušnou čarou mezi 26 kontrolními stanovišti při převýšení 140 m.

Většina závodníků dorazí do Adamova zhruba do 13.30 h. Pokud přijedou osobními auty bude jim umožněno parkovat na ploše hřiště. Závod bude zahájen stejně jako loni ve 14.00 h. V každé ze čtyř vypsaných kategorií se startuje po jednominutových intervalech. Vyhlášení výsledků se očekává kolem 16. hodiny a proběhne před chatou spolku malé kopané Ajeto. Jeho členové budou v to nedělní odpoledne zajišťovat nápojové občerstvení pro závodníky i diváky.

V loňském roce si zkusili absolvovat závod 4 adamovští občané. I letos zveme zájemce, aby si alespoň obešli dětskou trať. V pravém slova smyslu nepůjde pro zde bydlící obyvatele o nefalšovaný orientační závod, neboť se budou pohybovat ve známém prostředí. Budou ale muset z mapy minimálně zjistit, kde se nachází další kontrolní stanoviště, což se neobejde bez analýzy informací obsažených v mapě. Mapový klíč pro ty, co si zkusí pohyb podle orienťácké mapy poprvé, bude k dispozici u prezentace. Je také možno si ho předem prohlédnout na odkazované webové stránce (zveřejněné varování "HTTPS není dostupné" se překoná kliknutím na "Pokračovat na nezabezpečený web") a případně vytisknout. Kromě uvedené webové stránky lze při předstartovní přípravě využít ještě loňský článek a sedmapůlminutovou videoreportáž, která byla zveřejněna loni v dubnu na Adamovském infokanále.


Tak se dá bez pochyby shrnout reprezentace členů KK Adamov v rámci seriálu obedience závodů "O Pohár Moravy".

9.12. naši reprezentanti vyrazili do Brna na poslední závod v rámci několika etap této soutěže. A dařilo se jim jedním slovem královsky. Kategorii OB2 1.místem ovládla Jana Křeménková a Floo. V kategorii OB1 se na 1.místo na stupních vítězů postavila Tereza Mokrá a Hak. Zde stojí za to zmínit, že Terka nás na tomto závodě reprezentovala se všemi svými 3 psími svěřenci, kdy se s fenkou jagdteriéra Firou stala držitelkou speciální ceny závodu. Úspěšný den pro náš klub pak uzavřela Zuzana Jakubcová a Roxy, které se umístily na 3.místě v kategorii OBZ.


Výsledky 2023/2024

Přinášíme aktuální výsledky fotbalových soutěží.

Číst více

ZÁJEZD NA VÝSTAVU FLORA OLOMOUC / JARNÍ ETAPA

ZÁJEZD NA VÝSTAVU FLORA OLOMOUC / JARNÍ ETAPA

25. dubna 2024 - zahradnická výstava Flora Olomouc 2024 - 66. ročník Středobodem proslulé akce bude již tradičně hlavní expozice v pavilonu A, připraveny budou i velké Zahradnické trhy, několik gastrozón a pestrý doprovodný program. Ten mimo jiné zahrnuje workshopy, hudební vystoupení, aktivity pro děti a také odpočinkové zóny. Cena zájezdu: 350 Kč, senioři 300 Kč Přihlášky do 20. 3. 2024

Číst více

FLORA OLOMOUC 2024 - jarní etapa

FLORA OLOMOUC 2024 - jarní etapa

25. dubna 2024 – zájezd na jarní etapu tradiční výstavy Odjezd: v 7:00 hodin V rámci programu vás čeká: - návštěva 66. ročníku výstavy – hlavní expozice v pavilonu A a velkých Zahradnických trhů, - v rámci výstavy je připravena řada gastrozón, doprovodný program ad. - v odpoledních hodinách komentovaná plavba Ololodí centrem města - cestou zpět zastávka v zahradnictví Ing. Koupého v Doubravici nad Svitavou Cena zájezdu: 350 Kč, senioři 300 Kč Přihlášky na tel. 607 518 104

Číst více

Čarodejnice 2024 na hřišti Ronovská

Čarodejnice 2024 na hřišti Ronovská

Datum a čas konání akce: 30. 4. 2024 od 16:00 hod.

Číst více

Poděkování za účast na úklidové brigádě

Poděkování za účast na úklidové brigádě

Rádi bychom srdečně poděkovali za účast dobrovolníkům na akci Za Adamov čistější, která proběhla ve čtvrtek 11. dubna 2024. Vaše dobrovolnická práce a angažovanost přispěly k tomu, že jsme společně udělali náš městský prostor čistějším a příjemnějším pro všechny občany. Všem, kterým není lhostejné jejich okolí, by rádi poděkovali členové Komise podpory komunitního života, Město Adamov a Komise sportovní.

Číst více

Zámecká bitva o košon a Fenyx Adamov byl úspěšně u toho

Zámecká bitva o košon a Fenyx Adamov byl úspěšně u toho

Bitva se konala v sobotu 13. 4. 2024 v malé vesničce Kněžice u Jihlavy. Kněžice jsou obec ležící v okrese Jihlava v Kraji Vysočina, mezi městy Třebíčí a Jihlavou. Žije zde přibližně 1 400 obyvatel a několik vášnivých hráčů pétanque.

Číst více

Z koncertu Františka Nedvěda

Z koncertu Františka Nedvěda

František Nedvěd ml. přivezl do Adamova písně svého táty v pořadu nazvaném Ve svých písních žiješ dál... Hity jako Zvon, Stánky, Rejdivá si spolu s ním zpíval celý sál. 18/04/2024

Číst více

I naši zpěváčci letos slaví...

I naši zpěváčci letos slaví...

Kromě výročí, které slaví naše město, slaví výročí i MKS a Kroužek zpívání pro radost. Jeho složení se za dobu existence změnilo, ale stále je to parta přátel, kteří se těší na všechna setkání a zpívání. Díky patří Jirkovi Burgetovi, který kdysi přišel s nápadem přizvat ty, co mají rádi moravskou a lidovou písničku k setkávání.

Číst více

Novinky z naší knihovny

Novinky z naší knihovny

Také tyto knihy najdete nově v nabídce knihovny MKS Adamov. Tak přijďte, těšíme se na stávající návštěvníky, ale rádi přivítáme i nové čtenáře.

Číst více

Lezecké závody pro děti

Lezecké závody pro děti

Na konci dubna se v Městském klubu mládeže bude konat šampionát Bell Or Fall 2024 v rychlostním lezení na boulderingové stěně.

Číst více

Ohlédnutí za vycházkou do Černé Hory

Ohlédnutí za vycházkou do Černé Hory

SPARTAK ADAMOV, z.s., turistický oddíl KČT – ohlédnutí za vycházkou do Černé Hory

Číst více

Vycházka Benešov - Žďárná

Vycházka Benešov - Žďárná

Spartak Adamov, z.s., turistický oddíl KČT zve členy oddílu a všechny příznivce pobytu v přírodě na turistickou akci Benešov - Žďárná. Vycházka se uskuteční v sobotu 11. 5. 2024.

Číst více

Vycházka Pilské údolí

Vycházka Pilské údolí

Spartak Adamov, z.s., turistický oddíl KČT zve členy oddílu a všechny příznivce pobytu v přírodě na turistickou akci Pilské údolí. Vycházka se uskuteční ve středu 15. 5. 2024

Číst více

Vycházka Lysice – zámecké zahrady

Vycházka Lysice – zámecké zahrady

Spartak Adamov,z.s., turistický oddíl KČT zve členy oddílu a všechny příznivce pobytu v přírodě na turistickou akci Lysice – zámecké zahrady. Vycházka se uskuteční ve středu 22. 5. 2024.

Číst více

Fotbal muži: FK Adamov - TJ Voděrady

Fotbal muži: FK Adamov - TJ Voděrady

Pozvánka na utkání 22. kola III. třídy okresní soutěže mužů OFS Blansko.

Číst více

Hamlet aneb hádala se duše s tělem

Hamlet aneb hádala se duše s tělem

Nedělní večer patřil návštěvě MDB, tentokrát činohry Hamlet. V titulní roli se představili M. Isteník a M. Mihál. Krásné, "čitelné" představení, takto jej hodnotili účastníci zájezdu. 14/04/2024 Foto archiv MDB a MKS.

Číst více

Výstava grafik Pavla Hlavatého v Adamově

Výstava grafik Pavla Hlavatého v Adamově

Významný grafik zavítal představit svoji tvorbu také do Adamova, kde byla ve výstavní síni MKS na Horce v neděli 14. dubna zahájena slavnostní vernisáží výstava.

Číst více

DOPRAVNÍ VÝCHOVA S MATYLDOU A KLOTYLDOU

DOPRAVNÍ VÝCHOVA S MATYLDOU A KLOTYLDOU

Děti z mateřské školy na Jilemnického ul. a ostatní zájemce zveme tentokrát na poučné dopoledne. Než děti vyrazí do přírody na kolech, tříkolkách a koloběžkách bude dobře jim připomenout správné chování v silničním provozu. O to se postarají tetiny Matylda a Klotylda v pořadu "S tetinami na zelenou" dne 22. dubna 2024 v 10 hodin v sále MKS Adamov na Ptačině.

Číst více