Vycházka k torzu Kulatého dubu

Komise PZMA&MA21 pokračuje v seriálu vycházek do okolí Adamova k objektům, k nimž v současné době nevede turisticky značená cesta. Tentokrát to bude na místo, které se nachází téměř uprostřed mezi obcemi Březina, Kanice a Babice.

Před jeho pádem se odhadovalo stáří stromu až na 4 stovky let. Dnes tam leží rozpadající se kmen, avšak současně tam začíná růst dub nový. Bližší informace ke Kulatému dubu najdete na webové stránce www.adamovaokoli.cz/zajimavosti/kulaty_dub.html. Odlehlost tohoto místa od značených cest je využito umístěním geokešky.

Protože cíl vycházky je od centra Adamova vzdálen vzdušnou čarou skoro 6,5 km a leží o 200 m výše, vyrazíme pěšky až z autobusové zastávky u jeskyně Výpustku. Půjdeme nejprve po červené turistické značce kolem Drátenické jeskyně, dále přejdeme na komunikace značené modře a zeleně, které asi po 40 minutách chůze od Výpustku opustíme a sejdeme pěšinkami k hlavnímu objektu vycházky. K návratu bude nabídnuto několik variant, např. přes studánky Srnčí, Prosbu lesa a Pod Hrádkem, nebo přes Babice a Alexandrovu rozhlednu s odskokem k jeskyni ve stráni nad Švýcárnou. Celková délka pěší trasy vycházky se proto nedá přesněji určit, bude se pohybovat kolem 15 km.

Vycházka se uskuteční v sobotu 26. listopadu. Pojedeme nejprve autobusem linky 157, který vyjíždí od vlakového nádraží v 8.29 h. Do autobusu je možno přistoupit také u A-centra, takže se všichni sejdeme zřejmě až ve vozidle. K přepravě je třeba označit jízdenku IDS v ceně 20 Kč. Návrat do Adamova se předpokládá ve 12.30 h. Na vaši účast se těší organizátor a průvodce Karel Truhlář.

Foto: www.adamovaokoli.cz/zajimavosti/kulaty_dub.html

  • Vycházka k torzu Kulatého dubu
  • Vycházka k torzu Kulatého dubu