Za Adamov čistější a krásnější

„Za Adamov čistější a krásnější“, tak zněl název brigády komise PZMA a MA21, která se uskutečnila 16. 10. 2015 a měla být spojena nejen s úklidem našeho okolí, ale i s vysázením krokusů na vybraných lokalitách v Adamově.

Počasí nám však nepřálo, proto k samotné brigádě ze strany občanů nedošlo. Pouze někteří členové komise a v náhradním termínu hlavně děti z MŠ a ZŠ Adamov Ronovská vysázeli cibulky krokusů.

A takto se sázení dětem líbilo:

V pátek 23. října jsme s paní učitelkou a spolužáky sázeli krokusy. Sázeli jsme je před naší školou. Potřebovali jsme k tomu sázecí kolík, rukavice, hlínu a cibulky krokusů. Nejdříve jsme si udělali kolíkem díru do země. Potom jsme zasadili cibulku a zahrnuli hlínou. Krokusy jsem sázela s Nikolou a Nelou Pospíšilovou. Ten den bylo sychravé počasí. Sázení krokusů se mi moc líbilo.

Nela Antoňů 3.A

Poslední říjnové dny ve škole před podzimními prázdninami na mě a moje spolužáky čekalo milé překvapení. Paní učitelka mi řekla: „pokud máš hotový úkol, můžeš si sbalit a půjdeme sázet krokusy.“ S kamarádem Adamem jsme odešli otevřít šatnu a čekali na ostatní spolužáky. Pak jsme se všichni oblékli a seřadili do dvojic a šli jsme před naši školu. Paní učitelka nám rozdala rukavice, cibulky krokusů a kolíčky na důlky. Rozdělili jsme se po třech do skupiny a domluvili jsme se, kdo bude sázet a kdo zahrnovat. Já jsem měl funkci zahrnovače. Poctivě jsem krokusy zahrnoval, aby přes zimu nezmrzly a na jaře nám hezky vykvetly. Hurá! Už se těším na jejich květy, a že nám budou zdobit okolí školy. Snad budou i vonět, to bych si moc přál.

Ondřej Chmelíček 3.A

  • Za Adamov čistější a krásnější
  • Za Adamov čistější a krásnější