Zájezd do divadla Reduta Brno na koncert nazvaný: CHODNÍČKY K LIDOVÉ PÍSNI

MKS vás zve na komponovaný pořad pro festival Janáček Brno „Zarostlé chodníčky“ s názvem CHODNÍČKY K LIDOVÉ PÍSNI, který můžete vidět v Divadle Reduta Brno 26. listopadu 2018.

Musica Folklorica - Martin Hrbáč, Miro Dudík, Martin Prachař, Veronika Malatincová, Ivan Urbánek, ženský sbor Oskoruša, taneční skupina z Velké nad Veličkou

Horňácko patří k oblastem s nejstarší a nejzachovalejší lidovou kulturou v České republice, což již více než sto let přitahuje pozornost řady umělců, kteří sem přijížděli pro inspiraci. Jedním z nich byl i Leoš Janáček. V malém regionu na úpatí Bílých Karpat nalezl lidové hudce a zpěváky, jejichž um obdivoval – Pavla Trna a jeho kapelu, zpěvačku Kateřinu Hudečkovou a cenného spolupracovníka, sběratele Martina Zemana; v sousední oblasti Myjavských Kopanic jej zaujala hra Samka Dudíka. O století později se k odkazu starých hudců a zároveň velmi modernímu Janáčkovu chápání lidové písně jako inspiračního zdroje pro další tvorbu hlásí Musica Folklorica. Kapela překračuje rámec tradiční podoby cimbálové muziky, především zásluhou autorských aranží a citlivého zpracování písňového fondu nejen z domovského Horňácka, a také pečlivým studiem archivních materiálů a hledáním polozapomenutých či málo známých písní. Dlouhodobě spolupracuje s vynikajícími zpěváky (Dušan Holý, Luboš Holý, Veronika Malatincová, Martin Prachař). Téma reflexe Janáčkova vztahu k Horňácku účinkujícím není vůbec cizí, neboť mezi nimi najdeme řadu potomků legendárního primáše Trna či sběratele Zemana, což celému spojení dodává na jedinečnosti.

Divadlo Reduta Brno, začátek v 19:00 hodin

Cena zájezdu: 270 Kč /dospělí/, senioři, studenti, děti 200 Kč

  • Zájezd do divadla Reduta Brno na koncert nazvaný: CHODNÍČKY K LIDOVÉ PÍSNI
  • Zájezd do divadla Reduta Brno na koncert nazvaný: CHODNÍČKY K LIDOVÉ PÍSNI


Sdílet článek