Zájezd do JD Brno na operu: PRODANÁ NEVĚSTA

Jak prodat nevěstu? Nejlépe prostřednictvím inscenace O. Havelky uváděné v Národním divadle Brno řádku let. Opera B. Smetany stále neztratila nic ze svého vtipu a oblíbenosti u diváků. MKS Adamov má rezervovány vstupenky do 4. řady Janáčkova divadla na 28. 10. 2022 (pátek), začátek představení je v 18 h. Zájemci se mohou hlásit na tel. 607 518 104

Jak prodat nevěstu? Nejlépe prostřednictvím inscenace režiséra Ondřeje Havelky. Jedna z nejpopulárnějších českých oper Prodaná nevěsta Bedřicha Smetany je na repertoáru brněnského divadla více než patnáct let a stále neztratila nic ze svého vtipu a divácké oblíbenosti.

Děj nás zavádí do vesnice, kde žijí Jeník a Mařenka, dva mladí lidé, kteří se mají rádi. Mařenka se však má provdat za syna bohatého sedláka Míchy, u něhož se její otec zadlužil. Mladá dívka se ale nehodlá jen tak vzdát své lásky a svatbu s vybraným ženichem odmítá. To Jeník na to jde chytře a využije dohazovače Kecala. Jenže si s Mařenkou neřeknou o svých plánech a celé se to trochu zamotá… Ondřej Havelka vytvořil mistrně rozehrané hudební divadlo, které vychází sice z krásných lidových tradic, ale zároveň našel osobitý pohled na celou operu. Ta se odehrává nikoliv, jak je běžně zvykem, v létě během dožínek, ale v době masopustu čili jak se u nás na Moravě říká fašanku! Takže se můžete těšit nejen na komedianty ve 3. dějství, ale i na řadu pravých moravských fašankových maškar.

  • Zájezd do JD Brno na operu: PRODANÁ NEVĚSTA
  • Zájezd do JD Brno na operu: PRODANÁ NEVĚSTA
  • Zájezd do JD Brno na operu: PRODANÁ NEVĚSTA
  • Zájezd do JD Brno na operu: PRODANÁ NEVĚSTA