Závěr sezóny v pétanque

V závěru letošní sezóny se uskutečnilo několik turnajů, na kterých se sešli adamovští hráči.

Kvalitně obsazený turnaj trojic v pétanque o Zlaté prasátko, kterého se účastnili hráči z popředí celostátního žebříčku se konal 13. 10. 2018 v Brně -
Slatině. Za spolek Fenyx Adamov se účastnily dva kompletní týmy ve složení Král Pavel, Handl Zdeněk a Jagoš Jiří, druhý tým tvořil Hromek Jiří, Karásková Soňa a Němec Jiří. Další člen Mrlina Karel hrál spolu s Urbanovou Bronislavou z 1.Starobrněnský PK a Jirkovským Tomášem z Osika Plzeň. Hrálo se na pět kol s postupem do KO 16. Velkého úspěchu dosáhl tým Karla, když se mu podařilo porazit tým reprezentanta Františka Kaplánka z Krumsína, který hrál s Janou a Petrem Lukášovými s Pluku Jablonce a postoupit do KO 16 a skončil na děleném 9. -16.místě. Tým Pavla skončil se dvěma vítězstvími a třemi porážkami na 37. místě. Jirkovu týmu se už tolik nedařilo, chybělo i trošku toho štěstí a tým skončil na 47. místě.

20. 10. se hráči vydali na turnaj trojic do Litovle. Turnaje se zúčastnil Pavel Král, Zdeněk Handl s Kamilem Řeřuchou. V druhém týmu hráli Jiří Němec, Soňa Karásková a Františka Karásková z Krumsína a ve třetím týmu Jana a Karel Mrlinovi s Jiřím Šiprem. Umístění hráčů - Pavel se Zdenkem a Kamilem na 9. místě, Soňa s Jirkou a Františkou na 15. místě a Karel s Janou a Jirkou na 26. místě.

Turnaj Fishing Cup v pétanque pořádal 3. 11. 2018 spolek Slope Brno ve spolupráci s místní rybářskou organizaci Šlapanice, která věnovala ceny pro čtyři nejlepší týmy - živé kapry. Fenyx Adamov zastupovalo celkem šest hráčů. Král P. měl za spoluhráče Krpce M. a Pánka M. z Krumsína, Mrlina K. hrál s Urbanovou B. a Šiprem J. Z 1. Starobrněnský PK, Handl Z. pak hrál s Barákem J. a Staňkem P. z klubu Orel Řečkovice. Kompletní tým Fenyxu hrál ve složení Kejíková T., Mrlinová J. a Němec J. Hrálo se za mírného deště na čtyři kola s postupem do KO osmičky, do které postoupil tým Pavla se čtvrtého místa, Karel pak se dvěma výhrami z 8. postupového místa. Další naše mužstva nepostoupila, když k postupu, zvláště mužstvu Teresky, nescházelo mnoho. Úvodní utkání KO osmičky se Karlovu týmu nevydařil a prohrál, naopak se dařilo Pavlovi, který svůj zápas vyhrál a zajistil si postup mezi poslední čtyři týmy a dařilo se dál, když přesnou hrou a střelbou vyhrál další oba zápasy a stal se svými spoluhráči celkovým vítězem turnaje. Konečné umístnění na turnaji: na 5. místě Karel a jeho tým, na krásném 11. místě kompletní tým Fenyxu Teresky a na 22. místě tým Handla Z. Všem patří k jednomu z nejlepších sportovních výsledků Fenyxu v končící sezoně.

Loučení se sezónou proběhlo v neděli 11.11.2018 na turnaji smíšených dvojic na zámku Hrochův Týnec za účasti 52 družstev. Za spolek pétanque Fenyx Adamov se účastnili Kejíková Tereska, Němec Jiří a Mrlina Karel, který měl za spoluhráčku Urbanovou Bronislavu z 1. Starobrněnského PK. Hrálo se chvilkami i za sluníčka na pět kol s postupem do KO osmičky. Po druhém kole čekalo všechny zúčastněné překvapení v podobě přípitku
Svatomartinským vínem, který přednesl starosta Hrochova Týnce. Los byl neúprosný a svedl ve třetím kole proti sobě naše hráče. Začal nelítostný
zápas, ve kterém se Tereska a Jirka po dobré hře na začátku ujali vedení 11:4, pak se jim nečekaně přestalo dařit a z vítězství se nakonec radoval
Karel a Broňa. Tato porážka mrzí, ale neovlivnila jejich hru a po dobrém výkonu ve dvou zbývajících zápasech Tereska s Jirkou zvítězili. Oba
naše týmy měly stejnou bilanci - tři vítězství a dvě porážky. Karel s Bronislavou skončili na 17. místě a Tereska s Jirkou na 19. místě, což v tak silně
obsazeném turnaji je nutné považovat úspěch.

Tímto turnajem jsme ukončili sezonu 2018 a netrpělivě budeme vyhlížet sezónu 2019 a přát si, aby byla tak úspěšná jako ta letošní, ne-li ještě lepší.

Všem hráčům a hráčkám, kteří se zúčastnili turnajů řízených Českou asociací kulových sportů, patří poděkování za dobrou reprezentaci Fenyxu a města