Zažít Adamov jinak 2023

Za dobrovolné organizátory Vás všechny mile zvu na sousedské slavnosti na Kolonce! V sobotu 16. 9. 2023 ve 14:00 se můžete potkat se známými i neznámými sousedy na netradičním místě - před garážemi na ulici FIbichova (v úseku mezi domy s číslem popisným 34 a 36). Na akci je pro Vás kromě ulice bez aut připravený i pestrý program.

Dobročinná kavárna nasytí hladové a napojí žíznivé. Váš příspěvek v dobrovolné výši poputuje k neziskové organizaci Na počátku, která se věnuje těhotným ženám a dívkám a maminkám s dětmi v nouzi. O pestrou a chutnou nabídku kavárny laskavě prosíme sousedy a sousedky - nachystejte třeba pomazánku nebo napečte jablečný štrúdl a podpořte tak tuto akci i práci organizace Na počátku. Na akci samozřejmě nemůže chybět ani hospůdka u Pidrů!

O kulturu pro malé, ale i velké se postará skvělé divadlo Mikro-teatro, které si můžete pamatovat z minulého ročníku. Tentokrát si v kufru přivezou představení Gloria, o španělské básnířce Glorii Fuertes, autorce literatury pro děti (představení vhodné pro děti od 4 let). Ilustrační fotografie z představení Gloria, autor fotografie: Terezie Fojtová

Hlavně pro děti bude workshop bubnování na afrických bubnech, neboli djembe. Bubnů bude k dispozici několik, ale pokud máte doma vlastní, určitě ho přibalte sebou. Bude možnost vyzkoušet si hobby horsing, vytvořit obří bubliny, či provětrat tradičně velkou zásobu motorek, odrážedel a koloběžek. Večer bude k dispozici gril k opečení všeho dobrého, co si kdo přinese.

Pro mladé je připravena lehce soutěžní prohlídka krátkých amatérských videí o Adamově. Video o maximální délce 3 minut natočené na mobil můžou autoři ve věku 8 – 21 let zaslat do 9. 9. 2023 na mail [email protected]. Videa se budou promítat v garáži na Fibichové po celou dobu akce a večer pak porota ocení to nejpovedenější.

Na programu se stále pracuje, před akcí určitě potkáte plakát na výlepových místech ve městě. Ohledně aktualit a podrobností sledujte událost na Facebooku nebo informace o naší lokalitě na stránkách iniciativy Zažít město jinak https://zazitmestojinak.cz/locations_/adamov, která akci koordinuje po celé České republice.

Těšíme sa moc!

Za všechny nadšené organizátory,

Denisa Bakešová

  • Zažít Adamov jinak 2023